.

.

sobota, 26 grudnia 2015

Chwila od serca...

Czasami życie stawia mnie w trudnych sytuacjach. "Co powinnam zrobić ???"- pytam samą siebie. W tym momencie przypominam sobie ,że nie ma nic bardziej sensownego i prawdziwego jak wykonanie gestu, który dyktuje mi serce... Nigdy nie wiem jak przyjmie to druga strona, ale wiem że tylko wtedy naprawdę jestem sobą.

środa, 12 sierpnia 2015

Bo "marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia ."

Ktoś kiedyś powiedział, że " człowiek bez marzeń, nie żyje naprawdę " . Myślę, że coś w tym jest... Marzenia dodają życiu barw. To dzięki nim możemy się rozwijać, a każdy nowy dzień staje się wyzwaniem . Czymś niezwykle pięknym jest doczekać momentu, w którym coś co jeszcze niedawno skrywaliśmy w zakamarkach serca i widzieliśmy jedynie oczyma wyobraźni , staje się rzeczywistością. Radość i uczucie satysfakcji są tym większe im więcej trudu kosztuje nas dotarcie do naszego celu. Bo spełnianie marzeń wcale nie jest łatwe. Nieprawdą jest jak myślą niektórzy, że spełniają się same, albo że innym przychodzi to łatwiej. Każdy , bez wyjątku, doświadcza trudności. Na drodze do ich realizacji zawsze przychodzi moment, w którym nie tylko nie jest łatwo, ale jest wręcz bardzo trudno. To właśnie wtedy, często zaczynamy tracić wiarę w siebie i w sens naszych zmagań. To w tym momencie większość osób odpuszcza. Poddają się po pierwszych niepowodzeniach, a nawet zanim na dobre wystartują. Sama niejednokrotnie doświadczałam sytuacji, w których byłam bliska rezygnacji. ...zawodowo jak i prywatnie, nie zawsze wszystko szło mi jak z płatka. Nauczyłam się jednak, że jeśli coś jest dla mnie bardzo ważne, staram się walczyć do końca. Robię co w mojej mocy by móc uczciwie spojrzeć w lustro i z czystym sumieniem powiedzieć sobie : "Starałaś się. Zrobiłaś co mogłaś. " Nie mam wątpliwości, że w życiu pomaga mi WYTRWAŁOŚĆ. Uczę się jej odkąd pamiętam, podejmując wciąż nowe wyzwania i nieustannie mierząc się sama ze sobą.

A Ty... ??? Co robisz kiedy coś Ci się nie udaje ? Szukasz nowych sposobów czy raczej wymówek ? Stajesz na przysłowiowych rzęsach i działasz mimo przeciwności czy odpuszczasz ? Czy możesz powiedzieć o sobie, że jesteś wytrwały (-ła)i potrafisz walczyć o swoje marzenia ???

środa, 22 lipca 2015

Nie niszcz. Ocal co ważne, póki jest czas.

W życiu można zawalić niejedno . Zaprzepaścić szansę, zawieść nadzieję, odrzucić coś lub kogoś , zranić uczucia, zburzyć coś wartościowego. Można dać pierwszeństwo emocjom i nadać życiu kierunek, który potem trudno zmienić. Duma i pycha zniszczyły już niejedną relację. Są w każdym z nas. Jak bardzo zdążyły nas zepsuć ? Jak dużo złego zdążyły zrobić w naszym życiu ? I ile w nas odwagi by w końcu się im przeciwstawić ? Może jeszcze nie za późno by ugasić płomień , który za chwilę doszczętnie spali ten ważny dla nas most ... ???

czwartek, 18 czerwca 2015

Nie liczmy na cud ... Żyjmy życiem o jakim marzymy dla naszych dzieci.

Życie płynie. Minuta za minutą, dzień po dniu. Twoje dzieci rosną, ucząc się życia od Ciebie, każdego dnia. Jeśli więc pragniesz dla nich tego co najlepsze - żyj jak najlepiej potrafisz. Żyj z pasją, a przyjdzie czas, że Twoje dzieci odkryją pasję w sobie. Jeśli chcesz by były aktywne - żyj aktywnie. Marzysz by odżywiały się zdrowo - jedz zdrowo . Chcesz rozbudzić w nich ciekawość świata - pokazuj im świat. Pragniesz by uwierzyły w siłę marzeń - pokaż ,że spełniasz swoje. Cokolwiek pragniesz dać swoim dzieciom - najpierw posiądź to sam. Nie ma lepszego wzorca niż przykład wyniesiony z domu.

Żyjmy najlepiej jak umiemy - dla nas i naszych najbliższych. Krok po kroku, zmieniajmy swoje życie na lepsze, bo dzięki temu dajemy szansę na lepsze życie swoim dzieciom. Pamiętajmy... one cały czas na nas patrzą. I wierzą przede wszystkim w to co widzą.

czwartek, 11 czerwca 2015

Muzycznie o miłości...





Kochać i być kochanym...

W ostatnim czasie niejednokrotnie miałam wewnętrzne pragnienie podzielenia się niektórymi swoimi przemyśleniami. W nawale codziennych zajęć, spychałam je jednak na bok i odkładałam na później, bo wciąż było coś ważniejszego lub pilniejszego.

Jedną z zasad jakie wyznaję w życiu jest ZASADA MAŁYCH KROKÓW. Dziś pomyślałam sobie: Kurcze... dlaczego nie miałabym zastosować jej tutaj- na swoim blogu ??? I tak, w jednej minucie postanowiłam, że od teraz będę pisać częściej, choć może trochę krócej. Będę to robić bardziej spontanicznie, za każdym razem kiedy tylko w moim sercu lub głowie,zrodzi się jakaś myśl lub emocja, którą warto się z Wami podzielić. Tak naprawdę nie ma dnia, żeby w moim życiu nie działo się coś niezwykłego. Codziennie dostrzegam w nim jakąś lekcję.

Dziś, bardzo pracujący i emocjonujący dzień, kończę refleksją dotyczącą miłości i związków...a właściwie mojego, wieloletniego związku :)Kiedy rozglądam się dookoła czuję bowiem ogromną radość i jeszcze większą wdzięczność za to, że mogę dzielić swoje życie z tak niesamowitym człowiekiem jakim jest mój Mąż. Nasze małżeństwo trwa już 18 lat, związek blisko 23 i mimo wielu życiowych upadków i wzlotów, wciąż jesteśmy razem, tworząc szczęśliwą rodzinę. Patrząc na nasze życie wstecz, myślę sobie, że stajemy się sobie bliżsi i wewnętrznie mocniejsi, nie dzięki tym miłym i radosnym chwilom ( choć te z pewnością także cementują naszą rodzinę) ,ale przede wszystkim dzięki wspólnie pokonanym trudnościom. A tych, mimo iż nie wszystko mamy wypisane na twarzach, mamy za sobą naprawdę niemało.

Kocham i jestem kochana...czy jest w życiu coś cenniejszego ?

niedziela, 3 maja 2015

CIAŁO

Choć o pięknym ciele marzą prawie wszyscy, PIĘKNE CIAŁO TO NIE WSZYSTKO. Smukłe nogi, płaski brzuch, zgrabne ramiona, gładka skóra nie dadzą nam szczęścia jeśli tylko na nich będziemy się koncentrować. Jeśli obsesyjnie będziemy podchodzić do dbania o swoją zewnętrzność , jeśli to jak wyglądamy przysłoni nam całą resztę nie będziemy szczęśliwsi. Do życia pełnią życia niezbędne jest poczucie własnej wartości. Ale jeśli uzależniamy je tylko od naszego wyglądu coś jest nie tak... Dlatego namawiam Cię do czegoś więcej niż skupianie uwagi jedynie na sobie i tym jak wyglądasz. Ciało to w dużym stopniu my , dlatego ważne jest by dobrze się w nim czuć. To ważne by mieć czas na to by o nie zadbać , by robić to systematycznie i mądrze. To jak wyglądamy i jak czujemy się w swoim ciele, przekłada się na naszą pewność siebie, wpływa na relacje z innymi ludźmi, pomaga w życiu lub staje się problemem. Pamiętajmy jednak, że to TYLKO CZĘŚĆ NAS I CZĘŚĆ NASZEGO ŻYCIA. Jeśli znasz swoje wartości, wiesz czego pragniesz i do czego zmierzasz, będziesz świadomie wykorzystywać swój czas i budować życie jakiego pragniesz. Będziesz automatycznie dokonywać wyborów, które Ci służą . Będziesz pamiętać o tym przygotowując posiłki w swojej kuchni, wybierając danie w restauracji, decydując o tym jak spędzisz swój wolny czas czy też jakie działania podejmiesz zaraz po przebudzeniu. Życie w stylu wellness do którego zachęcam, to właśnie balans którego potrzebujemy.To zachowanie równowagi między ciałem , duchem i umysłem. To życie aktywne, ale jednocześnie świadome innych , niezbędnych elementów tej niełatwej, życiowej układanki. Z mojej strony - BODY PERFECT- dowiesz się o tym co służy ciału i jak nad nim pracować. ale proszę Cię... nie zapominaj o całej reszcie... Zatrzymaj się czasem i pomyśl co dzieje się z Twoją duszą... czy poświęcasz jej tyle samo uwagi co ciału ??? A Twój umysł ? Czym go karmisz ??? Jak o niego dbasz ? CZŁOWIEK TO NIE TYLKO CIAŁO, dlatego NIGDY nie traktuj tak ani siebie ani innych.